National League 1: Επέστρεψε από το -16 αλλά δεν ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή

Απέναντι στον ΑΠΑΣ Νάξου για την 16η αγωνιστική της National League 1, o Πρωτέας βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ κλέινοντας το α’ ημίχρονο στο -16. Στην επανάληψη, βρήκε περισσότερες λύσεις επιθετικά ενώ παράλληλα έσφιξε την αμύνα και με επιμέρους σκορ 21-9 στην 4η περίοδο έφτασε μια ανάσα από τη μεγάλη ανατροπή.

Με το σκορ στο 69-70 και 5 δευτερόλεπτα να απομένουν η ομάδα μας δε κατάφερε να ευστοχήσει στην τελευταία επίθεση, γνωρίζοντας έτσι την 1η εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα της National League 1.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ο Βαγγέλης Τζόλος με 18 πόντους ενώ ακολούθησε ο Αντώνης Πεφάνης με 13.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας με συνολικό ρεκόρ 11-4.