Λύγισε στη δεύτερη παράταση στη Λευκάδα!

Η ομάδα μας ταξίδεψε στη Λευκάδα για να αντιμετωπίσει τη Δόξα για την 2η αγωνιστική της Elite League. Ο Πρωτέας ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα, κρατώντας το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρους του πρώτου ημιχρόνου πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο +7 (36-43). Στην επανάληψη άντεξε στην αντεπίθεση της Δόξας με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ οδηγώντας το παιχνίδι στην παράταση (76-76). Παίζοντας ένα ακόμα έξτρα 5λεπτο η ομάδα μας και παρά τη μεγάλη προσπάθεια η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τον Πρωτέα ο Παναγιώτης Κόης με 25(6) ενώ ακολούθησε ο Νικόλας Χαρούνι με 18(2).

Αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα:

Διαιτητές: Τσιμπούρης-Γεράνιος-Λιαρομμάτης (Σταθόπουλος)

Δεκάλεπτα: 16-19, 29-43, 56-58, 76-76, 84-84 (α’ πρτ.), 96-92 (β’ πρτ)

Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Σκάνδαλος 3 (1), Μάντεν 32, Θεοδώρου 5 (1), Χατζηκυριακίδης, Σαχπατζίδης 8 (1), Πετανίδης, Σμιθ 14 (2), Γκάτζο 15 (2), Καραγεωργίου 9, Μαυροειδάκος, Ματαλιωτάκης 10

Πρωτέας Βούλας (Κωνσταντινίδης): Κόης 25 (6), Γκρέκας 2, Νεόφυτος, Γουόκερ 10, Ματσάγγος 5 (1), Άβαρε 12 (4), Μπέλη 10 (2), Αδαμόπουλος, Κόνγουεϊ 2, Χαρούνι 18 (2), Τάταρης 8

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 16/10 όπου η ομάδα μας θα υποδεχθεί τη Μύκονο στις 16:00 στο κλειστό της Βούλας.