Ξεκίνημα με το αριστερό στο Κύπελλο Ανδρών

Η ομάδα μας έδωσε χθες τον πρώτο επίσημο αγώνα φιλοξενώντας τη ΝΕ Μεγαρίδος στη Βούλα στα πλαίσια της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών.

Σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι, όπου το πρώτο ημίχρονο ήταν γεμάτο με εναλλαγές στο σκορ η ομάδα μας έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο προηγούμενη με 23-21 ενώ στο τέλος του ημιχρόνου βρέθηκε πίσω με 37-41. Στην επανάληψη πάλεψε για να μείνει κοντά στο σκορ, αλλά δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα και τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση.

Πρώτος σκόρερ για τον Πρωτέα ο Derrick Walker με 18 πόντους ενώ ακολούθησαν οι Νικόλα Χαρούνι και Στέφανος Ματσάγγος με 15 & 13 πόντους αντίστοιχα.

Η ομάδα μας θα συνεχίσει την προετοιμασία της στρέφοντας όλη την προσοχή της στο πρωτάθλημα της Elite League.

Ευχαριστούμε τους φίλους του Πρωτέα που γέμισαν το γήπεδο και σας προσκαλούμε όλους να έρθετε στη μεγάλη πρεμιέρα της Elite League το Σάββατο 5/10 -16:30  όπου η ομάδα μας θα υποχθεί τον Βίκο Ιωαννίνων.