Ήττα στις λεπτομέρειες απέναντι στην Ελευθερούπολη

Η ομάδα μας ταξίδεψε στην Καβάλα για να αντιμετωπίσει την Ελευθερούπολη στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Elite League.

Το παιχνίδι δεν εξελίχθηκε ιδανικά για την ομάδα μας καθώς βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ με τη διαφορά να φτάνει μέχρι το -15 (52-37), 14 λεπτά πριν το τέλος. Σε εκείνο το σημείο οι παίχτες του Μάη Κωνσταντινίδη κάνανε ένα εντυπωσιακό σερί κλείνοντας το δεκάλεπτο στο -2(55-53). Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό περνώντας μπροστά στο σκορ 1 λεπτό πριν τη λήξη (69-70) και παρόλο που βρέθηκε πίσω με 72-70 στα 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη είχε την ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι ή να το στείλει στην παράταση αλλά αστόχησε σε 3 διαδοχικές προσπάθειες γνωρίζοντας την ήττα με 74-70.

Πρώτοι σκόρερ για τον Πρωτέας ήταν οι Στέφανος Ματσάγγος με 11(3) και ο Derrick Walker με 11 πόντους επίσης.