Δεν τα κατάφερε απέναντι στη Μύκονο

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στη Μύκονο για την 3η αγωνιστική της Elite League. Ο Πρωτέας βρέθηκε από την αρχή του παιχνιδιού πίσω στο σκορ και ύστερα από ένα κακό αμυντικά δεύτερο δεκάλεπτο έκλεισε το ημίχρονο στο -20. Στην επανάληψη η ομάδα μας έβγαλε αντίδραση σε αρκετά σημεία του παιχνιδιού καταφέρνοντας να μειώσει στο -6 (84-90) στα 7 λεπτά πριν τη λήξη αλλά λύγισε στο τέλος γνωρίζοντας την ήττα.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Derrick Walker (18π.) ενώ ακολούθησε ο Ορέστης Μπέλη με 17π.

Αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα:

Διαιτητές: Τσαρούχα-Λιότσιος-Κατσαπρακάκης (Μωϋσιάδης)

Δεκάλεπτα: 26-37, 47-67, 75-87, 89-107

Πρωτέας Βούλας (Κωνσταντινίδης): Κουφόπουλος 14 (1), Κόης 13 (2), Γκρέκας 8 (2), Γουόκερ 18, Ματσάγγος 2, Άβαρε 3 (1), Μπέλη 17, Αδαμόπουλος, Κόνγουεϊ 3 (1), Χαρούνι 9 (1), Τάταρης 2

Μύκονος (Ζιάγκος): Μπλάκμον 27 (3), Ντιπτσής, Μελισσαράτος 14, Σκουλίδας 4 (1), Πόζογλου 5 (1), Φιλιππάκος 4, Λεγκίκας 3 (1), Σλάτερ 18 (2), Δεϊμέζης, Σύλλας 8, Κανονίδης 8 (1), Ευστρατίου 16 (2)

Η ομάδα μας στρέφει την προσοχή της στον αγώνα του Σαββάτου (19/10) όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ελευθερούπολη.