Α1 Γυναικών: Πάλεψε μέχρι το τέλος

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι  στο κλειστό της Βούλας για το δεύτερο ημιτελικό της Α1 Γυναικών, η ομάδα μας πραγματοποίησε μια μεγάλη εμφάνιση αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό και να δώσει συνέχεια στη σειρά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ με 16 πόντους  ενώ έκλεισε το ημίχρονο στο -12. Στην επανάληψη πραγματοποίησε ένα μαγικό τρίκο δεκάλεπτο όπου με ένα σερί 24-9 βρέθηκε μπροστά με 52-48.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ με την διαφορά να βρίσκεται στους 3 πόντους 1 λεπτό πριν τη λήξη αλλά με τον Πρωτέα να λυγίζει στο τέλος.

Πρώτη σκόρερ για την ομάδα μας η Εβίνα Σταμάτη με 18(4) πόντους έχοντας μάλιστα και 9 ασίστ ενώ ακολούθησε η Anisha George με 12 (1) πόντους αντίστοιχα.