Α1 Γυναικών: Ιδανικός επίλογος για το 2023

Ιδανικά έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2023 η Γυναικεία μας ομάδα παίρνοντας μια μεγάλη εντός έδρας νίκη εναντίον του ΠΑΟΚ.

Σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και παρόλο που το σκορ ήταν κοντά μέχρι το ημίχρονο, πήρε διαφορά στην 3η περίοδο την οποία και διεύρυνε στη 4η περίοδο φτάνοντας στο +24. Η νίκη αυτή φέρνει την ομάδα μας στην 6η θέση της βαθμολογίας με συνολικό ρεκόρ 5-4.

Πρώτη σκόρερ για την ομάδα μας η Anisha George με 21 πόντους ενώ ακολούθησε η Tishara Morehouse με 13.

Αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα:

Δεκάλεπτα: 22-17, 36-35, 54-47, 75-51

Πρωτέας Βούλας (Δεσποτάκης): Μορχάουζ 13(2), Σταμάτη 8(2), Πολυμένη 5(1), Σακελλαρίου 2, Σάντερς 3, Χατζηγιακουμή 12(4), Αλεξιά 2, Αναστασοπούλου 4, Τζορτζ 21, Τζανετάτου 5(1).

ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Γουόκερ 12, Κιλαζίδου 1, Ράις 11,Τόλη, Κουμαντσιώτου, Μυλωνάκη 4, Μιχαηλίδου 2, Σταματάκη 2, Τζόουνς 19.

Διαιτητές: Αγγελής-Ξυλάς-Μπακετέα

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας!

Ο επόμενος αγώνας θα γίνει στις 7 Ιανουαρίου με αντίπαλο τις Εσπερίδες Καλλιθέας εκτός έδρας.