Το Εφηβικό εκπροσώπησε τον σύλλογο στον αγώνα Κυπέλλου της Αντρικής ομάδας κόντρα στον Τελαμώνα, μπαίνοντας με το δεξί και κερδίζοντας με 61-45.

Δεκάλεπτα 19-9, 38-22, 45-30, 61-45.

Πρωτέας (Τερζής): Μηνάς, Τσιάρας 3(1), Λαουράκης 11(1), Κοντοθανάσης 7(1), Ιωαννίδης 3(1), Γεωργακόπουλος 2, Καραμαλέγκος 22 (2), Πολυχρονέας 2, Μπουρλακής 3, Φιλίππου 6, Καλαμπόγιας, Πλάκας 2.

Για την 1η Αγωνιστική της Α΄φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών ο Πρωτέας πήρε άνετη νίκη απέναντι στον Αιγέα Χίου με σκορ 89-55.

➡️ Επόμενη αγωνιστική (2η): την Κυριακή 22/09 απέναντι στον ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Δεκάλεπτα: 18-13, 29-41, 44-65, 55-89.

ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Λοΐζου3(1), Δάνδουλα, Καρατζάνου 4, Ζαννάρα, Παπαδοπούλου 8, Τόσκα 14(1), Φιλλιπάκη 1, Κοματσιούλη 11(3), Μπαμπικέρ 4, Γιασεμή 7(1), Κρουσουλούδη 2, Άγκο.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης Γ. - Ρουμάνι Α.): Χατζηβασιλείου 5(1), Κίτσιου 7, Θεοδώρου 17(2), Κολλάτου 14(3), Μπουντούρη 9, Χατζηγιακουμή 14, Σακελλαρίου 4, Αναστασοπούλου Χ. 14, Αναστασοπούλου Μ. 5, Καλογερία.

Η Ακαδημία Basketball του Α.Ε.Ο Πρωτέα Βούλας ολοκληρώνοντας τις εναρκτήριες προπονήσεις της τρέχουσας αθλητικής χρονιάς -το διήμερο 31/08 & 01/09- καλωσορίζει παλιούς και νέους αθλητές στην οικογένεια του Συλλόγου και εύχεται σε όλους ένα δημιουργικό χρόνο στα τμήματα του Πρωτέα Βούλας.
 
Από τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου τα τμήματα του Συλλόγου μας θα ακολουθήσουν το νέο ετήσιο πρόγραμμα της ακαδημίας, όπως αυτό αναρτάται.
 
Οι τελικές ονομαστικές καταστάσεις των τμημάτων της ακαδημίας θα αναρτηθούν την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου αφού ολοκληρωθεί ένας εβδομαδιαίος κύκλος προπονήσεων.
 
Για περισσότερες πληροφορίες όπως επικοινωνήσετε με την Γραμματεία της Ακαδημίας στο τηλ. 210 8953823 (18:00 – 20:30).

☞ Oι Ακαδημίες basketball του Πρωτέα Βούλας σάς καλωσορίζουν στην αθλητική χρονιά 2019 - 20, με εναρκτήριες προπονήσεις το Σάββατο 31 Αυγούστου και την Κυριακή 01 Σεπτεμβρίου. Το οριστικό πρόγραμμα των τμημάτων της ακαδημίας μας θα αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου και θα διατίθεται και στη Γραμματεία μας.

☞ Οι αθλητές του Πρωτέα Βούλας γεννημένοι το 2005 (παμπαίδες) καλούνται την Δευτέρα 02/09 και ώρα 20:00 – 21:30 για την εναρκτήρια προπόνηση της ηλικιακής κατηγορίας τους, στην οποία οι προπονητές κ.κ. Παναγάκης, Βαρσαμής και ο νέος Τεχνικός Διευθυντής του Συλλόγου μας κ. Θεολογίτης θα εξηγήσουν τον τρόπο κατανομής των παικτών του παμπαιδικού 2005, σε δύο τμήματα. Η συγκεκριμένη διαδικασία θα ολοκληρωθεί το Σάββατο 07/09.

Το πρόγραμμα προπονήσεων της συγκεκριμένης εβδομάδας θα διατίθεται από τη γραμματεία του Συλλόγου.

☞ Οι αθλητές του Πρωτέα Βούλας γεννημένοι το 2007 που περιλαμβάνονται στα τμήματα ΜΙΝΙ 1 και ΜΙΝΙ 2 με προπονητή τον κ. Ρέππα, θα λάβουν το οριστικό πρόγραμμα τους το Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου, αφού ολοκληρώσουν ένα εβδομαδιαίο κύκλο προπονήσεων.

Με τον τρόπο αυτό ο coach Ρέππας και ο νέος Τεχνικός Διευθυντής μας κ. Θεολογίτης, με ολοκληρωμένη άποψη θα οριστικοποιήσουν την κατανομή των παιδιών στα δύο τμήματα.

Το πρόγραμμα προπονήσεων της συγκεκριμένης εβδομάδας θα διατίθεται από τη Γραμματεία του Συλλόγου.

 

Καλωσορίζουμε τον Αλέξανδρο στην οικογένεια του Πρωτέα και του ευχόμαστε καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία και πολλές επιτυχίες!

Καλωσορίζουμε τον Γιώργο στην οικογένεια του Πρωτέα  και του ευχόμαστε υγεία και επιτυχίες.

#newseason #ProteasVoulas

 

Καλωσορίζουμε το Χάρη στην οικογένεια του Πρωτέα και του ευχόμαστε υγεία και επιτυχίες.

Στις 13 Οκτωβρίου θα βρεθεί στην αφετηρία της νέας αγωνιστικής περιόδου (Α2 Εθνική) η ομάδα Γυναικών του Πρωτέα Βούλας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για την ομάδα μας:

• 1η Αγωνιστική - 13/10/19: ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 2η Αγωνιστική - 20/10/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ
• 3η Αγωνιστική - 27/10/19: ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 4η Αγωνιστική - 03/11/19: ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 5η Αγωνιστική - 10/11/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
• 6η Αγωνιστική - 24/11/19: ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 7η Αγωνιστική - 01/12/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ
• 8η Αγωνιστική - 08/12/19: ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 9η Αγωνιστική - 15/12/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
• 10η Αγωνιστική - 22/12/19: ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 11η Αγωνιστική - 05/01/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
• 12η Αγωνιστική - 12/01/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
• 13η Αγωνιστική - 19/01/20: ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 14η Αγωνιστική - 26/01/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
• 15η Αγωνιστική - 02/02/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
• 16η Αγωνιστική - 09/02/20: ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 17η Αγωνιστική - 16/02/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΦΜΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙ
• 18η Αγωνιστική - 23/02/20: ΓΑΣ ΕΥΝΙΚΟΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 19η Αγωνιστική - 08/03/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ
• 20η Αγωνιστική - 15/03/20: ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 21η Αγωνιστική - 29/03/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
• 22η Αγωνιστική - 05/04/20: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για το πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής Ανδρών 2019-2020 (1ος όμιλος – Νότος), το οποίο «κάνει τζάμπολ» στις 6 Οκτωβρίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας μας:

• 1η Αγωνιστική – 06/10/19: ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 2η Αγωνιστική – 13/10/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
• 3η Αγωνιστική – 20/10/19: ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 4η Αγωνιστική – 27/10/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
• 5η Αγωνιστική – 03/11/19: ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 6η Αγωνιστική – 10/11/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
• 7η Αγωνιστική – 16/11/19: ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 8η Αγωνιστική – 24/11/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ
• 9η Αγωνιστική – 01/12/19: ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 10η Αγωνιστική – 08/12/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
• 11η Αγωνιστική – 15/12/19: ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 12η Αγωνιστική – 22/12/19: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
• 13η Αγωνιστική – 05/01/20: ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ. – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 14η Αγωνιστική – 12/01/20: ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 15η Αγωνιστική – 19/01/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
• 16η Αγωνιστική – 26/01/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ
• 17η Αγωνιστική – 02/02/20: ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 18η Αγωνιστική – 09/02/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ
• 19η Αγωνιστική – 23/02/20: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 20η Αγωνιστική – 29/02/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
• 21η Αγωνιστική – 08/03/20: ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 22η Αγωνιστική – 15/03/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ
• 23η Αγωνιστική – 22/03/20: ΟΦΗ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 24η Αγωνιστική – 29/03/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
• 25η Αγωνιστική – 05/04/20: ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 26η Αγωνιστική – 12/04/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
• 27η Αγωνιστική – 26/04/20: ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
• 28η Αγωνιστική – 03/05/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ.
• 29η Αγωνιστική – 10/05/20: ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
• 30η Αγωνιστική – 17/05/20: ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 26 Αυγούστου ξεκινούν οι εγγραφές στις Ακαδημίες μπάσκετ του ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ!

Για εγγραφές και πληροφορίες η Γραμματεία θα λειτουργεί καθημερινά, 18:00-20:30.

 

Μέσω της Γραμματείας θα ενημερωθείτε για τα ωρολόγια προγράμματα και τις ομάδες της νέας περιόδου.

Καλή αθλητική χρονιά σε όλους!

Page 1 of 36

Επικοινωνία

Διεύθυνση: Λυκούργου 17, Βούλα, 16673

Τηλ: 2108953823

Fax: 2108953823

Email:

  

Ακολουθείστε μας στα Social Media