Menu

25ο Τουρνουά Ακαδημιών Πρωτέα Βούλας "Αγγέλα Μικεδάκη"

  • Γράφτηκε από τον/την proteasvoulas
  • Κατηγορία: Τουρνουά Μικεδάκη
  • Εμφανίσεις: 1403

Με την τελετή λήξης και τις απονομές των μεταλλίων ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο στις εγκαταστάσεις του Πρωτέα στη Βούλα το 25ο τουρνουά των ακαδημιών του συλλόγου μας "Αγγέλα Μικεδάκη".

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε από τις 5 Μαίου έως τις 28 Μαίου με τη συμμετοχή 550 αγοριών και κοριτσιών των τμημάτων υποδομής του Πρωτέα, χωρισμένα σε επτά κατηγορίες:

Α. Juniorakia γεννημένα το 2013 έως το 2009 (8 ομάδες)
Β. Αγόρια γεννημένα από το 2008 έως το 2007 (6 ομάδες)
Γ. Αγόρια γεννημένα από το 2006 έως το 2005 (4 ομάδες)
Δ. Αγόρια γεννημένα από το 2005 έως το 2004 (4 ομάδες)
Ε. Αγόρια γεννημένα από το 2000 έως το 2003 (5 ομάδες)
ΣΤ. Κορίτσια γεννημένα από το 2005 έως το 2008 (3 ομάδες)
Ζ. Κορίτσια γεννημένα από το 2006 έως το 2003 (3 ομάδες)

Συνολικά έγιναν 103 αγώνες, 22 διαγωνισμοί καθώς και 3 αγώνες γονέων.

Στην τελετή λήξης παραβρέθηκαν ο πρόεδρος της Ένωσης Κεντρώων κος Βασίλειος Λεβέντης, ο βουλευτής της Ένωσης Κεντρώων και μέλος του συλλόγου κος Μάριος Γεωργιάδης, ο Δήμαρχος Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης κ. Γρηγόρης Κωνσταντέλος, η γυμνασιάρχης του 1ου Γυμνασίου Βούλας κα Μαρία Κασκαντάμη και η Λυκειάρχης του 1ου Λυκείου Βούλας κα Παπαγιάννη.

Ο Πρωτέας αναγνωρίζοντας την τεράστια και πολύχρονη προσφορά του στο σύλλογο τίμησε τον Γιάννη Πλουμίδη ενώ ακολούθησαν οι βραβεύσεις των αγωνιστικών τμημάτων:

Η ομάδα Νεανίδων που αναδείχθηκε για πέμπτη συνεχόμενη φορά Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑΝΑ.
Η ομάδα των Εφήβων για τη δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ .
Η ομάδα των Κορασίδων για τη δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ .
Η ομάδα των Παίδων για τη τρίτη θέση στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ.

Από τη βραδιά δεν θα μπορούσε να λείπει και η σχολική ομάδα κοριτσιών του 1ου Λυκείου Βούλας η οποία βραβεύτηκε για τη μεγάλη επιτυχία της κατάληψης της 2ης θέσης στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα.

 Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους τους χορηγούς του Πρωτέα που με την συνεισφορά τους συνέβαλαν στην φετινή πετυχημένη χρονιά για τον Σύλλογο:

• COSMOTE
• MEDITERRANEO HOSPITAL
• MY GYM
• ANDY S TOURS
• ΗΛΕΚΤΡΟ S.O.S
• ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ
• Εκπαιδευτήρια ΓΕΙΤΟΝΑ
• Εταιρία Διαχείρισης Εντύπων ON DEMAND
• ΗΠΕΙΡΩΤΙΣΑ
• ΦΑΡΜΑ ΧΡΟΝΑ
• ΛΟΥΙΖΙΔΗΣ
• ΚΡΙΚΕΛΙΝΟ
• LA FONTANINA
• COFFEEWAY ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Το χειροκρότημα αθλητών και γονιών απέσπασαν οι προπονητές του συλλόγου, Σοφία Αλεξοπούλου, Ελπίδα Γριμπαβιώτη, Έλενα Σιδηροπούλου, Λένα Σωτηρίου, Τάκης Καλαντζής, Γιώργος Κολοτούρος, Μαρία Κότσιφα, Κώστας Κουρκουλάκος, Βασίλης Χρυσαλάς, Πέτρος Ρέππας, Θοδωρής Τερζής, Θωμάς Τζούνας, Βαλάντη Τσομπανάκη που όλη τη χρονιά δούλεψαν με τα παιδιά των Ακαδημιών. Τεχνικός Υπεύθυνος των Τμημάτων Υποδομής ο Μάνος Μανουσέλης ο οποίος δεν μπορούσε να παρευρεθεί στη γιορτή καθώς εργάζεται στο Κατάρ.

Η γιορτή ολοκληρώθηκε με τις ατομικές βραβεύσεις του τουρνουά:

ΑΓΟΡΙΑ Δ’
1ος Σκόρερ: ΧΑΧΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
1ος Ριμπάουντερ: ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΜΠΛΥΘΙΚΙΩΤΗΣ ΕΚΤΟΡΑΣ

ΑΓΟΡΙΑ Γ’
1ος Σκόρερ: ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
1ος Ριμπάουντερ: ΚΡΥΣΤΑΛΑΚΗΣ ΕΜΑΝΟΥΗΛ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΝΑΜΙΑΣ ΙΖΙ

ΑΓΟΡΙΑ Β’
1ος Σκόρερ: ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
1ος Ριμπάουντερ: ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ Α’
1ος Σκόρερ: ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
1ος ΡΙμπάουντερ: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΝΑΜΙΑΣ ΝΤΕΙΒΙΝΤ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α
1η Σκόρερ: ΤΣΙΜΙΤΣΙΔΕΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
1η Ριμπάουντερ: ΓΚΟΥΖΕΛΟΥ ΧΡΥΣΗ
Πολυτιμότερη Παίκτρια: ΛΙΜΟΝΤΖΟΓΛΟΥ ΔΑΝΑΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β
1η Σκόρερ: ΤΣΙΜΠΡΙΜΑΝΗ ΣΤΕΛΛΑ
1η Ριμπάουντερ: ΚΟΣΥΒΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Πολυτιμότερη Παίκτρια: ΓΑΛΑΝΗ ΘΕΩΝΗ

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (Κύπελλα)

JUNIORάκια

Junior1
Ελεύθερες βολές ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Νοκ-Αουτ ΘΡΑΒΑΛΟΥ ΚΑΛΙΟΠΗ

Junior2
Ελεύθερες Βολές ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
Νοκ Αουτ ΚΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΦΑΝΗΣ

Junior3
Στεφανάκια ΣΑΛΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ & RICHIANDI CAROLLA
Ελεύθερες βολές ΣΑΛΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Junior4
Στεφανάκια ΠΑΡΙΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Μπλε-Πράσινο ΠΑΡΙΣΙΑΔΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ & ΓΚΟΥΜΑΣ ΒΥΡΩΝΑΣ

Junior5
Ελεύθερες Βολές ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Νοκ Αουτ ΤΖΟΒΑΪΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Junior6
Ελεύθερες Βολές ΛΙΑΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Νοκ Αουτ ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΜΑΡΚΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ Δ’
1ος στις βολές: ΤΣΙΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
1ος στο knock out: ΧΑΧΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ Γ’
1ος στις βολές: ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
1ος στο knock out: ΖΕΡΒΑΣ ΚΩΣΤΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ Β’
1ος στις βολές: ΤΖΙΜΑΣ ΤΑΣΟΣ
1ος στο knock out: ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ Α’
1ος στα σουτ 3 πόντων: ΤΣΙΑΡΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
1ος στις βολές: ΠΑΠΑΔΟΔΗΜΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α
1η στις βολές: ΚΕΚΛΙΚΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
1η στα τρίποντα: ΜΩΡΑΙΤΗ ΤΖΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Η ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
1η στο Knock out: ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Η ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β
1η στις βολές: ΚΟΥΤΣΟΥΒΕΛΗ ΑΛΙΝΑ
1η στο knock out: ΤΣΙΜΠΡΙΜΑΝΗ ΣΤΕΛΛΑ

Ομαδικές βραβεύσεις:
JUNIORάκια

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄

1η THUNDERS
2η CAVALIERS
3η PECARS
4η WARRIORS
5η HEAT
6η SPURS

ΑΓΟΡΙΑ Γ’
1η BULLS
2η KINGS
3η CLIPERS
4η BLAZERS

ΑΓΟΡΙΑ Β’
1η ROCKETS
2η MAVERICS
3η HAWKS
4η JAZZ

ΑΓΟΡΙΑ Α’
1η CAVALIERS
2η KNICKS
3η CELTICS
4η NUGGETS

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α
1η LYNX
2η MYSTICS
3η LIBERTY

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β
1η WINGS
2η DREAM
3η MERCURY

Παρακολουθήστε τη γιορτή μας στον ακόλουθο σύνδεσμο:

https://www.youtube.com/watch?v=dIXw9EEpTh0

Αποτελέσματα ΠΣΚ 19-20-21

  • Γράφτηκε από τον/την proteasvoulas
  • Κατηγορία: Τουρνουά Μικεδάκη
  • Εμφανίσεις: 217

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α


MYSTICS - LYNX 54-44


MYSTICS - LIBERTY 36-31

 


ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β


MERCURY - WINGS 8-28

 

MERCURY - DREAM 25-12

 

ΑΓΟΡΙΑ Α


CELTICS - NUGGETS 40- 38


NICKS - CAVALIERS 42-47


NICKS - WARRIORS 61-50

 

ΑΓΟΡΙΑ Β


MAVERICKS - ROCKETS 26-28


HAWKS - JAZZ

 


ΑΓΟΡΙΑ Γ


CLIPPERS - KINGS 23-35


BLAZERS - BULLS 0-20


CLIPPERS -BULLS 17-43


BLAZERS- KINGS 30-21

 

AΓΟΡΙΑ Δ


CAVALIERS - PACERS 23-19


HEAT - SPURS 37-28


WARRIORS - THUNDER 24-26

 

 

JUNIORS


20/5 PELICAN - MAGIC 17-18
20/5 GRIZZLIES - NETS 22-35


21/5 PELICAN - GRIZZLIES 26-27
21/5 NETS - MAGIC 10-21
 

Ολοκληρώνεται το τουρνουά Μικεδάκη

  • Γράφτηκε από τον/την proteasvoulas
  • Κατηγορία: Τουρνουά Μικεδάκη
  • Εμφανίσεις: 608

Με μεγάλη επιτυχία συνεχίζεται το ετήσιο τουρνουά του συλλόγου μας "Αγγέλα Μικεδάκη".

Η διοργάνωση φτάνει στο αποκορύφωμα της το τελευταίο τριήμερο (26-28/5) με τους διαγωνισμούς αλλά και τους ημιτελικούς και τελικούς όλων των κατηγοριών.

Η τελετή λήξης και οι απονομές θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 28/5 στις 20:30. Δίνουμε όλοι λοιπόν ραντεβού στις εγκαταστάσεις μας στη Βούλα να χειροκροτήσουμε το μέλλον του συλλόγου μας και να απολαύσουμε τα μικρά και μεγάλα αστέρια μας εν δράσει.

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

Παρασκευή 26 Μάη

Σάββατο27 Μάη

Κυριακή28 Μάη

Αναβολή ΑΓΟΡΙΑ Β’

HAWKS-JAZZ

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α’+Β’

ΑΓΟΡΙΑ Δ’

ΑΓΟΡΙΑ Δ’

18:00

Διαγωνισμοί Προκριματικός

09:00

Ημιτ. 1ος-4ος

THUNDERS -WARRIORS

10:00

ΤΕΛΙΚΟΣ’

ΑΓΟΡΙΑ Α’

10:00

Ημιτ. 2ος-3ος

CAVALIERS - PACERS

 

18:30

Διαγωνισμοί Προκριματικός

11:00

Διαγωνισμοί Προκριματικός

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β’

ΑΓΟΡΙΑ Α’

 

11:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

19:30

Ημιτ. 1ος-4ος

CELTICS - KINGS

ΑΓΟΡΙΑ Β’

ΑΓΟΡΙΑ Γ’

20:30

Ημιτ. 2ος-3ος

CAVALIERS - NUGGETS

12:00

HAWKS-ROCKETS

12:00

ΤΕΛΙΚΟΣ 

21:30

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ- ΕΦΗΒΟΙ

13:00

MAVERICKS-JAZZ

13:00

Τελικοί Διαγωνισμών

(Όλες οι κατηγορίες)

 

 

 

 

 

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β’

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α’

 

18:00

Ημιτ 2ος-3ος

MERCURY - DREAMS

17:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ Γ’

ΑΓΟΡΙΑΒ

 

19:00

Διαγωνισμοί Προκριματικός

18:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α’

ΑΓΟΡΙΑ Α’

 

20:00

Ημιτ.2ος-3ος

LYNX - LIBERTY

19:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:00

ΑΓΩΝΑΣ ΓΟΝΕΩΝ

20:30

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

 

 

ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

 

Ακολουθεί το πρόγραμμα για τα JUNIORΑΚΙΑ…

 

25ο Τουρνουά Ακαδημιών «Αγγέλα Μικεδάκη» Μάης 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ JUNIORΑΚΙΑ

 

 

8η Αγωνιστική

9η Αγωνιστική

Σάββατο 27 Μάη

Κυριακή28Μάη

09:00

CAVALLIERS-LAKERS

Διαγωνιστικά Παιχνίδια

(ΝΕΟ Junior)

09:00

CAVALIERS-LAKERS

(ΚΛΕΙΣΤΟ)

10:00

JAZZ-WARRIORS

Διαγωνιστικά Παιχνίδια

(ΝΕΟ Junior)

10:00

JAZZ-WARRIORS

(ΚΛΕΙΣΤΟ)

10:00

1ος Ημιτελικός 1ος – 4ος

MAGIC-NETS

11:00

Μικρός Τελικός

(ΚΛΕΙΣΤΟ)

11:00

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

Juniors 1,2,5 & 6

12:00

Μεγάλος Τελικός

(ΚΛΕΙΣΤΟ)

12:00

2ος Ημιτελικός 2ος-3ος

PELICAN -GRIZZLIES

 

 

 

21:00

ΑΓΩΝΑΣ ΓΟΝΕΩΝ

20:30

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

 

 

 

ΟΜΑΔΑ

ΝΙΚΗ

ΗΤΤΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

MAGIC

 

5

1

11

PELICAN

 

4

2

10

GRIZZLIES

 

2

4

8

NETS

 

1

5

7

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΚΕΔΑΚΗ 12-13-14 ΜΑΙΟΥ

  • Γράφτηκε από τον/την proteasvoulas
  • Κατηγορία: Τουρνουά Μικεδάκη
  • Εμφανίσεις: 366

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α


LIBERTY - LYNX 39-50


LIBERTY - MYSTICS 32-47


KORITSIA B


DREAM - WINGS 34-40


DREAM - MERCURY 25-20


ΑΓΟΡΙΑ Α


NUGGETS - WARRIORS 39-36


CELTICS - CAVALIERS 36-32


NUGGETS - CAVALIERS 41-47


KINGS - WARRIORS 61-59

 


ΑΓΟΡΙΑ Β

 

 


ROCKETS - HAWKS 38-29


JAZZ - MAVERICKS 25-39


JAZZ-ROCKETS 25-38


HAWKS - MAVERICKS 43-50

 

 


ΑΓΟΡΙΑ Γ


CLIPPERS - BULLS 21-41


BLAZERS KINGS 30-36


CLIPPERS -BLAZERS 33-42


KINGS - BULLS 34-37

 


ΑΓΟΡΙΑ Δ


PACERS -SPURS 30-24


HEAT - WARRIORS 23-24


CAVALIERS - THUNDER 22-21


HEAT- THUNDER 15-31


WARRIORS - PEACERS 22-34


VAVALIERS SPURS 27 - 20

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ junior's 1o & 2o ΣΚ

  • Γράφτηκε από τον/την proteasvoulas
  • Κατηγορία: Τουρνουά Μικεδάκη
  • Εμφανίσεις: 381

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/5

MAGIC-NETS : 19-17
GRIZZLIES -PELICAN : 24-30


ΚΥΡΙΑΚΗ 7/5

MAGIC-PELICAN : 29-32
NETS-GRIZLIES : 16-20


ΣΆΒΒΑΤΟ 13/5

MAGIC -GRIZLIES : 44-30
NETS -PELICAN :25-34


ΚΥΡΙΑΚΉ 14/5

GRIZLlES -MAGIC : (30-30) 30-36
PELICAN - NETS : 18-17  

Irish bookie Coral cbetting.co.uk location at United Kingdom
List with onlain bookmakersGBETTING